0
autocad-kursu-izmir

Autocad, genel olarak çok yönlü bir çizim programıdır. Mimarlık, mühendislik, grafik tasarım gibi alanlarda çok fazla kullanım alanı olan bir cad programıdır. Autocad’in menüsü şekillere sayesinde anlaşılabilir özelliktedir.

Autocad Kursu İçeriği ve Avantajları

Autocad eğitimi almak isteyenler için çeşitli uygulama önerileri vardır. Autocad iki boyutlu ve üç boyutlu çizim yapmaya olanak sağlayan bir program olması sebebi ile kullanılacağı alana göre eğitim yöntemi seçmek gerekir. Eğitim almak isteyenlerin talebine göre autocad kursu değişkenlik gösterir.
Eğitim süresi en az bir ay kadar sürer. Tam anlamıyla autocad eğitimi almak ve autocad programına hakim olmak isteyen kişiler bu süreyi bir yıla kadar çıkarabilirler.

Autocad programında başlangıç olarak program özellikleri gösterilir. Autocad komutlarla kullanılan bir içeriğe sahip olduğu için komut eğitimi verilmelidir. Daha sonra komutlar kullanılarak basit çizimlerle başlanır. Autocad menüsü İngilizce dilinde olup komutlarda İngilizcedir. Komutların hemen hemen hepsinin kısaltılması ile pratik kullanım imkanı sağlar.

Sektörlere Göre Autocad

Autocad programı en çok mimarlık ve inşaat alanlarında kullanıma sahiptir. Bu ikisinin yanı sıra mobilya ve dekorasyon alanında, makine sektöründe, elektronik ve elektrik bölümlerin de ve endüstri alnında kullanılır.

Bu sektörlerde çalışanlar mutlaka autocad eğitimi almış olan veya alması gereken kişilerdir. Her sektörün çalışma içeriğine uygun alan da eğitim yöntemi belirlenerek kurslar açılır. Autocad Dünyada en çok yaygın olan cad programları arasında yer alır.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir