Ülkelerin ithalat ve ihracat alanında ihtiyaç duyduğu ve sadece kamu değil özel sektöründe yoğun olarak işi düştüğü bir meslek dalı olan dış ticaret iş dünyasında saygın bir yeri bulunan meslek dallarındandır. Dış ticaret ile birlikte ülkeler arası alışveriş yapılır ve ticaret gerçekleşir. Dış ticaret eğitimi ise bu ihtiyaç doğrultusunda insanlara eğitim veren kendini bu alanda geliştirmek isteyen yetenekli insanlar için kurulmuş bir eğitim programıdır.

Dış ticaret eğitimi ile birlikte kişilere gerekli olan ithalat ve ihracat bilgileri teorik olarak öğretilir. Bundan dolayı bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler için dış ticaret kursu oldukça önem teşkil eder. 

Dış Ticaret Eğitimi İçeriği

Dış ticaret eğitiminde kişilere verilen belli başlı eğitimler bulunmaktadır. Dış ticarette önemli olan belgeler ve bu belgelerin kullanımı, hangi ürünlerin ihtiyacı daha fazla olduğu eğitimleri verilmektedir. Ayrıca dış ticaret kursu ile bu eğitime dair tüm pratik bilgileri öğrenebileceğiniz gibi en bilindik terimleri de yine bu eğitim sayesinde öğrenebileceksiniz. Pazarlama stratejilerinin yoğun olarak öğretildiği bu eğitim türünde ithalat ve ihracat belgelerini okuyabilecek ve yorumlayabileceksiniz.

Yani dış ticaret eğitimi ile birlikte bir yandan da pazarlama dair pek çok yeni bilgiler öğreneceksiniz. Dış ticaret eğitimi bundan dolayı oldukça önemli olup, kendini bu alanda kariyer hedefi olarak geliştirmek isteyen kişilerin başvurabileceği ve eğitimlere katılarak kendine yatırım yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Siz de kendinizi dış ticaret dünyasına ait hissediyorsanız eğitim ve kurslara katılarak bu alanda kendinizi gösterebilirsiniz. 
 

Kurs Eğitmenleri Ad Soyad
Eğitmen 1 Ad Soyad
Eğitmen 2 Ad Soyad
Eğitmen 3 Ad Soyad

Kurs Dönemleri Başlama Tarihi
Yaz Dönemi 30.05.2020
Kış Dönemi 30.08.2020
İlkbahar Dönemi .30.12.2020
Sonbahar Dönemi 30.01.2020

Kurs Dökümanları Boyut
Brosur.pdf 66 KB
Kursicerik.doc 74 KB
Dokumanlar.zip 96 KB