Eğitimcinin eğitimi, eğiticilerin diğer eğitim verdiği kişilere bilgilerin kalıcı olmasını ve nasıl kullanması gerektiğini bilmesi için alması gereken eğitimdir.
Yani bir diğer cevap eğitici vereceği bilgileri nasıl ve hangi yöntemlerle kişilere ulaştırmalıdır.

Eğitimcinin Eğitimi Eğitimini Kimler Alabilir?

Çeşitli bakanlıklarda görev yapan kişiler bu eğitimi alabilirler. Örneğin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında ki ilgili birimde bulunanlar eğitim sonrası verilecek olan sertifikayı alabilirler. Eğitim kelimesinin geçtiği her alanda eğitimcinin eğitimi kursu alınabilir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı personeller, Halk Eğitim Merkezlerine bağlı çeşitli kurslar da eğitim veren kişiler eğitimci kursu izmir alabilirler.

Özel sektörde yine eğitime dayalı ve bilgi aktarımı yapılması gereken alanlarda çalışanlar eğitimcinin eğitimi almalıdır. İnsan Kaynakları birimi çalışanları, topluluk önünde sunum yapmak zorunda olan kişiler, iş sağlığı ve güvenliği alanının pek çok bölümünde bu eğitim alınabilir.

Eğitimcinin Eğitimi Sertifikası

Büyük işletmelerde yani çok fazla çalışanı olan ve kanunlar doğrultusunda çalışanlara eğitim veren kişiler eğitimcinin eğitimi kursunu almalılar. Bu eğitimci kursu İzmir mesleki anlamda çok fazla bilgiyi hafızalara yer etmeye yarar. Eğitim sonrasın da alınan bilgilerin ışığında daha donanımlı, ifade şekli daha öz güvenli ve kelime haznesi daha geniş kişilere dönüşmek kaçınılmaz olur. Eğitim alanında hizmetleri olan veya ileride oluşacak olan her yaş grubunun eğitimcinin eğitimi sertifikasına sahip olması gerekebilir. Eğitim her alanda mutlaka olmazsa olmazdır.

Kurs Eğitmenleri Ad Soyad
Eğitmen 1 Ad Soyad
Eğitmen 2 Ad Soyad
Eğitmen 3 Ad Soyad

Kurs Dönemleri Başlama Tarihi
Yaz Dönemi 30.05.2020
Kış Dönemi 30.08.2020
İlkbahar Dönemi .30.12.2020
Sonbahar Dönemi 30.01.2020

Kurs Dökümanları Boyut
Brosur.pdf 66 KB
Kursicerik.doc 74 KB
Dokumanlar.zip 96 KB