0

            Uzaktan eğitim emlak danışmanlığı kursu ve gayrimenkul ile ilgili kavramlar başlığı altında; gayrimenkul danışmanı olan ya da gayrimenkul danışmanı olarak kendi ofisini açmak isteyen kişilere benzersiz bir fırsat sunulmaktadır.
         
            Emlak danışmanlığı kursu süresince; dağıtım stratejileri, satış elemanları için müzakere stratejisi ilkeleri, müşterinin ihtiyacını-sorununu anlama, görsel-işitsel-yazılı basın araçlarını en doğru şekilde kullanma, halkla ilişkiler ve danışma, gayrimenkul piyasasının ögeleri ve emlak pazarlama başlıkları altında eğitim verilmektedir. Kurs boyunca uzaktan eğitim programına katılanlar gayrimenkul danışmanı olarak iş hayatlarına devam edebilmek adına ihtiyaçları olan her türlü bilginin öğrenimini alırlar.

            Sektörü merak eden, sektöre girmek isteyen ya da sektörde yatırım yapmak isteyen; bununla birlikte sektörün içinde olup becerilerini geliştirmek isteyenler kurs süresince çok yararlı bilgiler edinirler. Derslerin tamamı video ve bilgisayara indirilebilen pdf dosyalarından oluşmaktadır. Kurs biriminde kişiler bir sınava tabi tutulur. Bu sınav; kişi eğer sınav merkezleri dahilinde olan bir ilde yaşıyorsa MEB tarafından belirlenen bir devlet okulunda; sınav merkezleri dışında yaşıyorsa ikametgâh ettiği şehre en yakın yerde sınava girmeye hak kazanır.
           
Kursun içeriği şu şekildedir:

            Birinci bölüm giriş kısmıdır ve bu bölümde kimler kursa katılabilir, gayrimenkul danışmanı olabilmek için geçerli olan MEB onaylı sertifika nereden alınır sorularına cevap aranır. İkinci bölüm; bir gayrimenkul danışmanın sattığı, pazarladığı, kiraladığı gayrimenkulleri nasıl bulacağı ile ilgilidir. Mülk sahipleri ile görüşmeler nasıl yapılır, fiyat analizinin nasıl yapılacağı gibi teknik bilgiler de bu bölümde yer almaktadır. Üçüncü bölümde daha çok müşteri ilişkileri ve pazarlama kısmına odaklanıldığı görülür. Etkili bir sunumun ipuçları da bu bölümdedir. Dördüncü bölüm daha tekniktir; satış sözleşmesi, kira kontratı nasıl hazırlanır gibi. Beşinci bölümde; başarılı bir gayrimenkul danışmanının sahip olması gereken nitelikler, yaşam şekillerinin nasıl olması gerektiği özetlenir ve emlak danışmanlığı kursu bu şekilde son bulur.
           
Neden emlak danışmalığı kursu?

            Profesyonel ellerde iyi bir eğitim alırsanız; işe girdiğinizde başınıza gelebilecek aksaklıkları en aza indirmiş olursunuz. Tek yetki sözleşmesine sahip olursunuz. Mal sahiplerini ikna edip, müzakere tekniği ile tek yetki sözleşmesine imza attırırsanız, kendinizi güvence altına almış olursunuz. Evden kafanızda bir soru işareti olmadan doğru bir kapanış yaparak ayrılırsınız. Kurs sertifikası MEB onaylı olup; kendi ofisinizi açarken Ticaret Odaları tarafından sizden talep edilen resmi bir evrak niteliğindedir. 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir