0

            Gün geçtikçe farklılaşan yönetim şekilleri ve üretim süreçleri ile değişen rekabet koşulları, işletmelerin izlediği stratejileri değişmeye ve insan kaynağı yönetimini önemli bir hale getirmektedir. İşletmenin en önemli kaynağı olan insan kaynağını doğru şekilde seçmek ve yönetmek oldukça gerekli bir yönetim bölümüdür. Firmaların bu süreçler kapsamında insan kaynakları departmanına ihtiyaç duyduğu ve bu departmana da insan kaynağının sağlanmasının gerekliliğini insan kaynakları uzmanlığı sertifikası olan departman yetkilileri karşılamaktadır.

            Çalışanların ve işe alınacak personellerin iş tanımlarını yapan, iş başvurularındaki adayların eğitim durumlarını, deneyimlerini ve özgeçmişlerini değerlendiren, işe alınacak olan kişileri veya kabul edilmeyen adayları işe alım sürecinden sonra bilgilendiren ve raporlamalar yapan insan kaynakları uzmanı işletmeler için oldukça önemli bir iş pozisyonudur. Bu görevi yapmanın yolu ise bu alandaki mesleki sertifikayı almaktan geçmektedir.

İnsan Kaynakları Uzmanlık Programına Kimler Katılabilir?

            Bu eğitim programı, Personel yönetimi ve performans kontrolü konusunda bilgili olmak ve bu alanda kariyer yapmak isteyenleri kapsarken başlıca; işveren ve işveren temsilcileri, kendisine bağlı personelleri olan işletmeciler, insan kaynakları ve muhasebe birimlerinde çalışanlar ya da çalışmayı isteyenler bu programa katılabilir.

İnsan Kaynakları Uzmanlık Programının Faydaları Nelerdir?

            İnsan Kaynakları Uzmanlık Programına katılan kursiyerler program sonucu girdiği sınavı başarıyla geçmesinden sonra insan kaynakları uzmanlığı sertifikasını almaya hak kazanır. İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı eğitimini alanlar geniş uzmanlık programıyla bilgilerini genişletirken firmalardaki insan kaynakları ve personel yönetimi süreçlerinde profesyonel bir çalışmayı sunabilmektedirler.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir