0

Tıbbi Sekreterlik Kursları İzmir Sağlık her şeyin başıdır ilkesini baz alarak; bu alanda yetişmiş insan kaynağına sürekli ihtiyaç duyulmaktadır. Hastaneler, dispanserler, muayenehaneler, aile sağlığı merkezleri, sağlık ocakları, genel manada çalıştıkları kurumların başında gelmektedir. Tıbbi sekreterlik kursu ile bu alanda çalışmanın devamlılığı noktasında ya da bu işyerlerinde çalışmayı kendisine meslek edinen kişilerin başvurması gereken zorunlu nitelikte bir programdır. Bu programı tamamlamadan ve sertifika sahibi olmadan çalışmak; ehliyet ve liyakat noktasında temel kriter niteliğindedir.

İstihdam Yerleri Nerelerdir?

Sağlık alanının tercih eden kursiyerler; hasta kabul kursu sertifika programından yararlanarak; hastane ya da diğer sağlık kurumlarının; hasta giriş çıkışlarını, hastane otomasyon sistemini, kullanma becerisi kazanmakta; ve bu sektörde rahatlıkla çalışabilmektedirler. Günümüz iş dünyası çok gelişken nitelikte olup çalıştıracağı insan kaynağını da her zaman  deneyimli ve uzman personellerden seçmektedir.

Açılan bu kurslarımız neticesinde aday gerekli bütün prosedürleri öğrenmekte ve işverenin istediği eğitim  verilerek; sektörün açığı kapatılmaktadır. Eğitimleri tamamlanan ve mesleki yeterliliği sağlayan  kursiyerler, her çeşit devlet hastanelerinde, polikliniklerde, sağlık ocaklarında, tıbbi laboratuvarlarda, aile hekimlerinde, diş hekimleri muayenesinde, tıp merkezlerinde kolaylıkla istihdam edilmektedirler.

Tıbbi sekreterlikte asil görev başhekim sekreteri olmasıdır. Hasta kabul de ise verilen eğitim neticesinde hastanın karşılanması yönlendirilmesi, danışma gibi çeşitli nitelikteki işlemlere yardımcı olmaları amaçlanmaktadır.

Businessman stacking wooden team blocks
İnsan Kaynakları Eğitimi İzmir Kariyer Meslek Kursu

Eğitim Nasıl Verilmektedir?

Eğitim örgün olarak değil  internetten uzaktan eğitim metodu ile verilmektedir. Toplam süre 2 ay ve 120 saattir. Eğitimle ilgili sunum ve videolar sisteme önceden yüklemiş olup, zaman ve süre sınırı bulunmadan  kursiyerler istedikleri saatte eğitim alabilmektedirler. Sertifika alabilmesi için kursiyerin sınavda başarılı olması ve en az 50 puan alması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir