Blog

Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır?

Emlak Danışmanı Sertifikası

Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır?

Giriş

Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır? Emlak sektöründe çalışıyorsanız, mesleki yeterlilik belgesi olan Myk Emlak Sertifikası’nı almanız gerekiyor. Bu sertifika, mesleki yeterliliğinizi kanıtlar ve müşterilerinizin size olan güvenini artırır.

Sertifika Nasıl Alınır?

Myk Emlak Sertifikası, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından verilir, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere Runway Kariyer‘den bu belgeler için sınav başvuru yapabilirsiniz. bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından verilmektedir. Sertifika almak için öncelikle MYK tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumunda eğitim almanız gerekiyor. Eğitim sonrasında, MYK tarafından düzenlenen sınavda başarılı olmanız halinde sertifika almaya hak kazanırsınız.

Eğitim Süreci

Myk Emlak Sertifikası eğitimi, emlak sektöründe çalışan herkes için uygun bir süreçtir. Eğitimler genellikle 4-5 gün sürer ve hafta sonları da düzenlenir. Eğitimlerde emlak sektörüyle ilgili yasal düzenlemeler, mesleki etik kurallar, emlak pazarlama teknikleri gibi konular ele alınır.

Başvuru Süreci

Emlakçılık Sertifikası başvurusu oldukça kolaydır. Runway Kariyer web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak veya 0232 489 22 27 numaralı telefondan bize ulaşarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sınava Hazırlık

Eğitim sonrasında, MYK tarafından düzenlenen sınava girmeniz gerekiyor. Sınav, yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluşur. Sınava hazırlanmak için eğitim aldığınız kurumda düzenlenen deneme sınavlarına katılabilirsiniz. Ayrıca, MYK’nın internet sitesinde yer alan sınav örneklerini çözerek de sınava hazırlık yapabilirsiniz.

Ücretler

Emlakçılık Sertifikası ücretleri 2023 Temmuz ayına kadar 3.000-TL’dir. Bu tarihten sonra ücretlerde zam gelecektir. Bu nedenle, sertifika almak isteyenlerin zamdan önce başvuru yapmaları önerilir.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası
Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır?
Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır?

Sonuç

Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır?, emlak sektöründe çalışan herkes için önemli bir belgedir. Sertifikanızı aldıktan sonra müşterilerinizin size olan güveni artacak ve mesleki yeterliliğinizi kanıtlamış olacaksınız. Sertifika almak için MYK tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumunda eğitim almanız ve sınavda başarılı olmanız yeterlidir.

Hemen Başvurun

Myk Emlak Sertifikası Nasıl Alınır? almak için hemen başvurun. Eğitim ve sınav tarihleri için MYK’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mesleki yeterliliğinizi kanıtlayın, müşterilerinizin size olan güvenini artırın!

78 / 100
Telefon ile Ara
WhatsApp Mesaj
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare