Ön muhasebe, işletmenin nakdini, stoklarını, çeklerini, banka hesaplarını, borç ve alacak senetlerini, müşterilerini, fatura ve irsaliye işlemlerini ve meydana gelen değişmeleri inceleyen bir  bilim dalıdır. Ön muhasebe, işletmeler için  önemli bir konuyu teşkil etmektedir. Ön muhasebeyi iyi bir şekilde öğrenmek için eğitim kalitesi yüksek bir ön muhasebe kursu seçilmedir.

Ön muhasebe kursu seçerken önceden araştırma yapılmalıdır. Bu araştırmalar sonucunda kursun fiyatlarına bakmadan sizin için hangi kursun daha kaliteli eğitim vereceği ve size ön muhasebeyi en iyi şekilde öğretecek olan kurs tercih edilmelidir. Ön muhasebe kursunu başarıyla bitirip ön muhasebe sertifikanızı hemen alabilirsiniz.

Ön Muhasebe Nasıl Öğrenilir

Ön muhasebe eğitimi almaya başladığınızda bazı temel işlemleri yapmak zorunda olduğunuzu ve bu temel işlemlerin gerçekleştirilmesinin ön muhasebe için yeterli olduğunu göreceksiniz. Bu işlemler şu şekilde gösterilir;

1. Kasa Takibi
2. Banka Hesabı Takibi
3. Müşteri Hesabı Takibi
4. Stok Hesap Takibi
5. Çek Hesap Takibi
6. Fatura işlemleri Takibi
7. Senet Hesabı Takibi

Netsis Zirve Micro ve Luca

Ön muhasebe bir işletmenin ekonomik kararlarını etkiler ve işletmenin karar almasında önemli bir rol oynar. İşletmenin rekabet ortamlarında daha karlı çıkması için ön muhasebe bilgi sisteminin çok iyi bir şekilde kurulması gerekir. Ön muhasebe sisteminin iyi bir ortamda kurulması için nitelikli elemanların olması şarttır. Nitelikli elamanları seçerken de  ön muhasebe sertifikası var mı, varsa hangi ön muhasebe kursundan alınmış ve ön muhasebe hakkında var olan bilgisinin doğruluğunun ölçülmesi gerekir.