Yaşam koçu herkesin ihtiyaç duyabileceği ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilerin yaşam koçu kurslarına müraacat ettiği bir meslek dalıdır. Ülkemizde de binlerce yaşam koçu bulunmaktadır. Bu yaşam koçları kişilere hayatına dair olumlu planlar yapar ve buna yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Yaşam koçları kişilerin hayatına dokunur ve bundan dolayı bazı insanlar yaşam koçu tutarak hayatını düzene sokabilmekteler. Yeni iş fikirleri arasında da değerlendirilen yaşam koçu olmak herkesin merak ettiği ve rağbet gösterdiği meslek dalıdır. 

Yaşam Koçu Olabilmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Günümüzün popüler meslek dallarından biri olan yaşam koçu olabilmek için pek çok yol bulunmaktadır. Öncelikle iyi bir yaşam koçu olabilmek için iyi bir eğitim almak gerekmektedir. Bunun için yaşam koçluğu kursu işinizi görecektir. Bu kurslara katılarak yaşam koçu olabilirsiniz. Kursu bitirdiğinizde size verilecek olan sertifika ile artık yaşam koçluğu mesleğini icra edebilirsiniz. Böylece bu alanda kariye yapabilir ve kendinizi bu alanda oldukça fazla geliştirebilirsiniz. 

Yaşam Koçu Neler Yapar?

– İnsanların hayatına dair olumlu dokunuşlar yapar. Örneğin iş hayatında bir insana fikir verir ona göre bir strateji belirler.
– Kişiye eğitim öğretim hayatında yeterince destek olmak ve bu alanda kişiye her türlü yardımda bulunmak.
– Sağlık konusunda fikirler vermek bu alanda yönlendirmeler yapmasını sağlamak.
– Özgüven eksikliği problemi yaşayan kişilerde özgüvenini tekrardan arttıracak motivasyonu sağlamak ve yönetmek. 
 

Kurs Eğitmenleri Ad Soyad
Eğitmen 1 Ad Soyad
Eğitmen 2 Ad Soyad
Eğitmen 3 Ad Soyad

Kurs Dönemleri Başlama Tarihi
Yaz Dönemi 30.05.2020
Kış Dönemi 30.08.2020
İlkbahar Dönemi .30.12.2020
Sonbahar Dönemi 30.01.2020

Kurs Dökümanları Boyut
Brosur.pdf 66 KB
Kursicerik.doc 74 KB
Dokumanlar.zip 96 KB