Blog

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır 2023

emlak-danismani.jpg
Emlak Danışmanı Sertifikası

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır 2023

Emlak danışmanlığı sertifikası nasıl alınır 2023, sorusuna en net cevapları vermek için sizlere bu yazıyı hazırladık.

Emlak Danışmanlığı sertifikası almak için belirli kriterler vardır bu kriterleri yazımızın içeriğinde sizlere sunacağım ancak öncelikle Emlak danışmanlığı sertifikasını kimler almalı diyerek başlamak istiyorum;
Emlak danışmanı sertifikasını emlak ofisinde emlak alım satım işlemleri yapmak isteyen kişiler ve emlak ofisi sahibi olarak yani (broker) olmak isteyen kişiler almalıdır.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Kursuna Başvuru Şartları
 1. 17 Yaş ve üzeri olmak.
 2. Mesleğin gerektirdiği özellikleri taşımak.
 3. Yasalara göre çalışmanıza engel bulunmaması.
 4. En az ilkokul mezunu olmak.

Emlak danışmanlığı sertifikası almak isteyen kişiler öncelikle gerekli şartları sağlamaları gerekmektedir, emlak sertifikası 2018 yılından beri 2 farklı şekilde sunulmaktadır. 2018 yılı öncesinde sadece Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı kurs bitirme belgesi yeterli oluyordu ancak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yürürlüğe giren ulusal yeterlilik ile emlak danışmanları ilgili yönetmeliğe göre 2 belge almaları gerekmektedir.

Emlak danışmanlığı sertifikası nasıl alınır 2023

Ancak şunu unutmayın eğer bir emlak ofisi sahibi olmayacaksanız (broker) yani emlak ofisi açmadan sadece emlak ofislerinde Emlak Danışmanı olarak çalışacaksanız 120 saatlik emlak danışmanı kurs sertifikası almak zorunda değilsiniz.

Emlak Ofisi Sahibi Olacaklar İçin
 1. Myk Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanı Sertifikası
 2. 120 Saatlik Üniversite veya MEB onaylı sertifika.
 3. Lise mezunu kişiler için 12 ay ( Emlak Danışmanı veya Ofis Sahibi ) olarak çalıştığını kanıtlamak.
 4. Üniversite Mezunları için 6 ay ( Emlak Danışmanı veya Ofis Sahibi ) olarak çalıştığını kanıtlamak.
 5. Eğer 3. ve 4. maddeyi karşılayamıyorsanız, belgelerinizi aldıktan sonra mezuniyetinize göre bir emlak ofisinde staj yapmanız gerekecek. ( Staj = herhangi bir mesleği edinecek kimsenin geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemi.)
Emlak Danışmanı Olarak Çalışmak İsteyenler İçin
 1. Myk Seviye 4 Emlak Danışmanı Sertifikası.

Evet sadece emlak danışmanı olarak çalışmak istiyorsanız size Seviye 4 sertifikası yeterli olacaktır, sizin tercihinize göre isterseniz Myk Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanı Sertifikası’da alabilirsiniz.

Emlak Danışmanı olarak çalışmak isteyenler için herhangi bir staj zorunluluğu bulunmamaktadır.

Emlak danışmanlığı sertifikası nasıl alınır 2023

kadain erkek emlak Mesleki Yeterlilik ve Üniversite Onaylı Sertifika

Emlak Danışmanı sertifikası almak için gereken tüm bilgileri yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır Sorusuna diğer bir yanıt olarak sizlere farklı seçenekler sunabiliriz.

 1. Üniversite Onaylı Online Eğitim.
 2. Meb Onaylı Yüz Yüze Eğitimler
 3. Myk Seivye 5 Teorik ve Mülakat Sınavı
 4. Myk Seivye 4 Teorik ve Mülakat Sınavı

Bu sertifika programlarından sadece Üniversite onaylı olan sertifika online bir şekilde verilebilir diğer eğitim ve sınavlar mutlaka yüz yüze yapılmak zorundadır. sınav takvimlerini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. İletişim Linki

Emlak danışmanlığı sertifikası nasıl alınır 2023

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Size genel olarak ortalama 0 – 3 saat içerisinde verdiğiniz bilgilerden arayıp bilgi verebiliriz.

Emlak Danışmanı Sertifikası Nereden Alınır?

Emlak Danışmanı sertifikası mutlaka yetkili kurumlardan alınmalıdır, Gerçekten bir eğitim kurumu olan bir kuruluştan alınmalıdır.

İnternette Google’da arama yaptığınız zaman karşınıza bir çok sonuç çıkacaktır, ancak mutlaka satın almadan önce araştırın eğitim kurumu varmı yok mu?

Bu alanlarda aracılık yapan kuruluşlar veya çantacı olarak tabir edilen kişilerden uzak durun.

Türkiye’de tüm illerde sınav yapmaya yetkili kuruluşlar Myk.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

Meb Onaylı Belge Almak isterseniz meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Üniversite onaylı sertifikalar için ilgili üniversitenin sürekli eğitim merkezinden alabilirsiniz.

Runway Kariyer Emlak Danışmanlığı Eğitimleri 2013 yılından buyana devam ettirmektedir. şimdiye kadar 19.000 belge vermiş olan Runway Kariyer sizlere daha avantajlı ve kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Google Yorumlarımızı İnceleyiniz. Gerçek Kişilerden oluşurlar ve istediğiniz zaman onlara sorabilirsiniz, bizim doğrulamamızı sizler yapın.

image 1 Mesleki Yeterlilik ve Üniversite Onaylı Sertifika

81 / 100

Popular Tags

Hatay - Antakya emlak sertifikasi Hatay - Arsuz emlak sertifikasi Hatay - Belen emlak sertifikasi Hatay - Defne emlak sertifikasi Hatay - Erzin emlak sertifikasi Hatay - Kumlu emlak sertifikasi Hatay - Payas emlak sertifikasi Isparta - Aksu / Isparta emlak sertifikasi Isparta - Atabey emlak sertifikasi Isparta - Eğirdir emlak sertifikasi Isparta - Gelendost emlak sertifikasi Isparta - Gönen / Isparta emlak sertifikasi Isparta - Isparta Merkez emlak sertifikasi Isparta - Keçiborlu emlak sertifikasi Isparta - Senirkent emlak sertifikasi Isparta - Sütçüler emlak sertifikasi Isparta - Uluborlu emlak sertifikasi Isparta - Yalvaç emlak sertifikasi Isparta - Yenişarbademli emlak sertifikasi Isparta - Şarkikaraağaç emlak sertifikasi Mersin - Akdeniz emlak sertifikasi Mersin - Anamur emlak sertifikasi Mersin - Aydıncık / Mersin emlak sertifikasi Mersin - Bozyazı emlak sertifikasi Mersin - Erdemli emlak sertifikasi Mersin - Gülnar emlak sertifikasi Mersin - Mezitli emlak sertifikasi Mersin - Mut emlak sertifikasi Mersin - Silifke emlak sertifikasi Mersin - Tarsus emlak sertifikasi Mersin - Toroslar emlak sertifikasi Mersin - Yenişehir / Mersin emlak sertifikasi Mersin - Çamlıyayla emlak sertifikasi İstanbul - Adalar emlak sertifikasi İstanbul - Bakırköy emlak sertifikasi İstanbul - Beykoz emlak sertifikasi İstanbul - Beyoğlu emlak sertifikasi İstanbul - Beşiktaş emlak sertifikasi İstanbul - Esenler emlak sertifikasi İstanbul - Eyüp emlak sertifikasi İstanbul - Güngören emlak sertifikasi İstanbul - Maltepe emlak sertifikasi İstanbul - Sultanbeyli emlak sertifikasi İstanbul - Tuzla emlak sertifikasi İstanbul - Çatalca emlak sertifikasi
Telefon ile Ara
WhatsApp Mesaj
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare