Blog

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir

Emlak Danışmanlığı Sertifikası
Emlak Danışmanı Sertifikası

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir Mesleki Eğitimler İle üniversite onaylı sertifikalar almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Emlak Danışmanı Sertifikası alarak mesleki alanda ve güncel Emlak sektöründe çalışabilirsiniz. Emlak danışmanı olarak çalışmak için 2018 yılında çıkan yönetmeliklere istinaden çalışacak veya işyeri açacak kişiler için belirli kıstaslar ve belge alma zorunluluğu doğurmuştur.

Neden Belge Almalıyım

Gayrimenkul alım satım işlemleri gerçekleştirmek için Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve yasalarına uyum sağlamak zorundasınız, bunun aksi durumunda kanunlar ve yönetmeliklere göre çeşitli hukuki yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir’de sınav salonları ve uygulamalı sınav merkezi olarak 17 farklı belgelendirme kuruluşu ile çalışmaktayız.

Emlak Danışmanı Eğitim İçerikleri

Emlak Danışmanlığı ders içerikleri aşağıda sıralanmıştır, bu eğitim içeriklerine video eğitimler halinde Udemy ‘den ulaşabilirsiniz. %40 indirimli udemy linki

 1. Etkili İlan Girişi
 2. Yetki Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır
 3. Açık Portföy
 4. Sunum Dosyası
 5. Kat İrtifakı
 6. Gayrimenkul Hukuku
 7. Tapu İşlemleri
 8. emlak Beyannamesi Nasıl Hazırlanır
 9. Task – Kask Hesaplamaları
 10. İmar Durum Belgesi
 11. Taşınmazın Ticareti Yönetmeliği
 12. İş Planı
 13. İkna ve Pazarlama
 14. Güncel Rayiç Bedel Hesaplama
 15. Emlak Durum Tespiti

Emlak Danışmanı Eğitimi Nedir?

Emlakların alımı, satımı, kiralanması, pazarlama işlemleri ve alıcı ve satıcı ile ilgili hukuki süreçlere aracılık yapmak için gerekli donanım ve bilgiye sahip bu alanda meslek edinmek isteyen danışmanların yetiştirilmesini amaçlayan bir eğitim programıdır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Nedir?

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), meslek standartlarını temel alarak, teknik ve meslekî alanlarda ulusal yeterliliklerin esaslarını belirlemek; denetim, ölçme ve değerlendirme, belgelendirme ve sertifikalandırmaya ilişkin faaliyetleri yürütmek üzere 21 Eylül 2006 tarihli ve 5544 sayılı “Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu” ile kurulmuştur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Kurum; 5544 sayılı Kanunda belirtilen hususlar dışında özel hukuk hükümlerine tabi olmak üzere kurulmuş kamu tüzel kişiliğini haiz, idari ve mali özerkliğe sahip, özel bütçeli bir kamu idaresidir. Kaynak Wikipedia https://tr.wikipedia.org/wiki/Mesleki_Yeterlilik_Kurumu

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir

30442 sayılı 5 Haziran 2018 SALI Tarihli Resmî Gazete’de yayınlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığından taşınmaz ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenlemek için çıkartılan TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİ’ne göre Gayrimenkul Alım Satım işlemlerine aracılık yapmak isteyen esnaf ve sanatkarların Yetki belgesi: Taşınmaz ticaretiyle iştigal edilebilmesi için ticari işletmeler ile esnaf ve sanatkâr işletmeleri adına düzenlenen belge. almaları zorunlu kılınmıştır.
İlgili Yönetmeliği bu linkten ulaşabilirsiniz Taşınmazın Ticareti Yönetmeliği

Myk Emlak Sertifikası Nedir?

Myk emlak sertifikası Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK tarafından yetkilendirilen Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları tarafından yapılan ölçme ve değerlendirme sınavlar sonrasında başarılı olan katılımcılara verilen uluslar arası geçerliliği olan sertifikadır.

Hangi Mesleklerde Belge Almak Zorunlu?

Mesleki yeterlilik kurumu tarafından Belge Zorunluluğu Kapsamındaki Meslekler kapsamında sunulmuştur.

Her bir mesleğin çalışma alanlarına göre farklı olarak belirlenen yeterlilikleri mevcuttur hangi meslekte çalışacaksanız veya işyeri açacaksanız öncelikle altta bulunan belge zorunluluğu kapsamındaki meslekleri incelemenizi öneririz.

https://portal.myk.gov.tr/index.php?option=com_yeterlilik&view=arama&belge_zorunlu=1

Mesleki Alandaki diğer eğitimlerimiz ile ilgili web sitemizdeki eğitimler sayfamıza göz atabilirsiniz. Link: Mesleki Eğitimler

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir hızlıca doğru bilgi alabileceğiniz özel bir internet sitesi. Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir’de.

Mesleki Yeterlilik Kurumu İle Bilgileri ve sınav Yapmaya Yetkili Kuruluşları mutlaka myk.gov.tr resmi internet sitesinden ulaşınız.

Emlak danışmanı 120 Saatlik Eğitim sertifikaları için Üniversiteler veya Milli eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Tarafından Verilen Kurs Bitirme Belgeleri İle Almanız Gerekmektedir.

Çeşitli Online eğitimler veya kursa katılmadan alınan eğitim belgeleri ilerleyen zamanlarda geçerliliğini kaybedecektir ve yasal değildir.

Udemy ve buna benzer uluslararası sertifika programları ile eğitim alabilirsiniz.

EuroPass sertifika eklerini Myk Sertifikası aldıktan sonra https://europass.gov.tr/ adresinden alabilirsiniz.

EuroPass sertifikalarınızı tanımlamak için lütfen bir uzmandan destek alın bu tarzda yapılan işlemler size zaman ve maliyet olarak geri dönecektir.

Sizlerin Mesleki Eğitimleri alanında uzmanlaşmanız doğru bilgiye zamanında ve sorunsuz ulaşabilmeniz için hazırladığım bu makale umarım işinize yarar, makalede tüm yetkili kuruluşların linkleri paylaşılmıştır. Bu devlet kuruluşlarını arayı bilgi alabilir veya danışmak için bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Mesleki Eğitimler ve Belgelendirme İşlemleri İçin Bize 0232 489 2 27 numaralı telefonda ulaşabilirsiniz.

86 / 100
Telefon ile Ara
WhatsApp Mesaj
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare